2010. október 29.
A felvevő szoftver
nem is csodálom, hogy a Nokia boltja nem tudott számlát adni. Megnéztem, az alkalmazás valóban ott van a telefonomon...
2010. október 8.
Azt hittem
2010. szeptember 20.
Off: új design
Kértem a Nokiától egy újabb telefont, hogy arról is írjak egy három éves teszteléses blogot, lássuk, hogy akkor jónak tartják-e az ötletet vagy sem. De addig is, ti milyen Nokia tartós tesztjéről szeretnétek olvasni? Válaszokat a hozzászólásban várok.
2010. május 27.
Vásároltam
Az alkalmazásra azért volt szükségem, mert nem volt nálam tavaszoláskor a régi, kitört képernyőjű MP3-mas lejátszós diktafonom, és szükségem volt egyre. Így az Ovi Store-ban kutakodva az első recorder funkcióval büszkélkedő alkalmazást töltöttem le. Az oldalon úgy reklámozza magát az alkalmazás, hogy a telefonbeszélgetések felvételére alkalmas - ez igaz is - , de emellett más hangokat is fel lehet venni.
A telefonra két alkalmazás települ: a Remo Memo - ezzel lehet felvenni a bármilyen hangokat, legyen az interjú, zene a rádióból stb. Ennek használata egyszerű, elindítod, megnyomod a record gombot, a felvételt szüneteltetni vagy leállítani lehet. Mikor leállítod a felvételt, akkor egy kis címkét írhatsz a fájl mellé, ez a fájl nevébe íródik. Ez hasznos, hiszen nem kell belehallgatni a fájlba, elég ha megnézed a nevét és tudod mi van benne.
A másik a Remo Recorder Setting - vagyis itt állítod be, hogy a mobiltelefonon keresztül lebonyolított beszélgetéseket hogyan vegye fel. A felvevő automatikusan indulhat vagy kézzel indíthatod, érdemes az automatikus lehetőséget választani, így legalább nem kell vele bíbelődni. Az alkalmazás a telefonbeszélgetés elindulása pillanatában kezdi a felvételt, beállítható, hogy felvétel közben legyen egy beep hang vagy sem. Ami még érdekes, hogy beállítható, hogy a felvétel végén megkérdezze, el akarjuk-e mentetni a beszélgetést vagy sem, ha a nem-et választod, akkor automatikusan ment. Ugyanitt a beállításoknál adható meg, hogy a belső memóriára vagy a külsőre mentsen, én a külsőt adtam meg.
A telefonhívásokat az alkalmazás napra lebontva rendszerezi, így könnyű őket visszakeresni. A fájl neve is beszédes: a dátumon kívül tartalmazza a hívó fél telefonszámát, ám ha benne van telefonkönyvünkben, akkor a nevét.
A fájlokat egy saját, Spescom nevű mappába menti, .amr formátumban, ezt számítógépen a QuickTime lejátssza. A felvételek minősége kitűnő, élvezetes hallgatni. Azt a pénzt, amit érte adtam, végképp megéri.
2010. március 21.
Ovi Maps és Navigáció
Ha már van olyan telefonod, ahol használhatod, akkor ezen a linken nézz szét.
2010. március 11.
Kicsit off: Mi fér egy Nokia dobozba?
"Azóta tudom, hogy tizenötmillió fér el egy Nokia-dobozban, mert egyszer például abban adtam át az összeget" - mondta Balogh Zsolt, a BKV volt megbízott vezérigazgatója, aki szerint mintegy hetvenmillió forint jutott rajta keresztül Hagyó Miklóshoz.
Az oldalon arra kérnek, hogy végy egy Nokia-dobozt, tegyél belé valamit és fotózd le. Ennyi.
Na jó, most végiggondolva, akár a fidesz is létrehozhatta volna ezt a blogot, de ők talán nem....
Kíváncsi lennék, kié az ötlet, de addig is megyek Nokia-dobozt fotózni.
2010. február 9.
Mi legyen a következő Nokia telefonom?
Az E65-ösre az E66-ost, az E71-est és az N97-est javasolja. Hááát bevallom őszintén, nem tudom melyiket választanám.
2010. február 8.
Kicsit off: nyílt forráskódú lett a Symbian
Az alapítvány azért nem adja ki teljesen az ellenőrzése alól a kódot, fenntartja magának azt a jogot, hogy ellenőrizze, milyen telefonokon futtatják a rendszert, de csak azért, hogy ezek a készülékek minimális előírásoknak megfeleljenek. Nos ennyi.